خانه / اخبار / کیا استینگر تبدیل به گشت بزرگراه شد !

کیا استینگر تبدیل به گشت بزرگراه شد !

در حال حاضر تعدادی از رانندگان سریع استرالیایی؛ چشم انتظار آمدن کیا استینگر بوده و منتظر قدرت‌نمایی با این خودروی کره‌ای هستند. اما در طرف مقابل؛ نیروی پلیس استرالیا برای نوسازی بخشی از ناوگان خود به سراغ سدان کره‌ای رفته و آن را جایگزین  محصولات کمپانی هولدن و فورد می‌کند. قرار است که تعداد کیا استینگرهای پلیس استرالیا به ۲۰۰ دستگاه برسد.

استینگر پلیس استرالیا با توجه به تغییرات گرافیکی و… موجود برروی بدنه خود به راحتی قابل تشخیص است. این سدان کره‌ای از یک پیشرانه ۳٫۳ لیتری V6 و از نوع biturbo استفاده کرده و ۳۶۵ اسب‌بخار قدرت دارد. پیشرانه مذکور گشتاور کیا استینگر را به ۵۱۰ نیوتن‌متر رسانده و رکورد صفر تا صد آن به ۴٫۷ ثانیه می‌رسد. حداکثر سرعت کیا استینگر ۲۶۹ کیلومتر در ساعت است.

در همین رابطه یکی از مسئولان عالی رتبه استرالیایی گفته است: «استینگر در همه زمینه‌ها بسیار خوب عمل کرده و افسران ما درباره آن گزارش منفی نداده‌اند. استینگر یک خودروی خارجی برای انجام وظیفه است.»

فورد و هولدن دیگر در استرالیا کارخانه‌ای ندارند و به همین دلیل تولید خودروهای مخصوص گشت‌زنی در استرالیا امکان پذیر نیست. به همین منظور نیروی پلیس باید خودروهای جدیدی را جایگزین ناوگان قبلی کند. کیا گزینه مناسبی برای پر کردن جای خالی خودروهای قبلی بوده و از فرصت موجود برای تامین خودروهای پلیس استرالیا استفاده می‌کند.

با این حال ۳۶۵ اس‌ بخار، قدرت مناسبی برای تعقیب متهمان و… نیست و به همین خاطر امکان عرضه کیا استینگر با قدرتی بیشتر وجود دارد. براساس شایعات؛ مدل جدید استینگر ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت داشته و یک سیستم تعلیق جدید دارد.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *