خانه / اخبار / کمبود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک در ناوگان جاده‌ای

کمبود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک در ناوگان جاده‌ای

حسن‌نیا از کمبود شدید ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک در بخش کامیون خبر داد و گفت: متأسفانه وزارت صمت در این بخش همکاری لازم را انجام نمی‌دهد.

به گزارش “موتوربان” و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی  از کمبود شدید لاستیک برای ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به ویژه کامیون‌ها خبر داد و گفت: هم‌اکنون ناوگان جاده‌ای نیازمند ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک است که متأسفانه در این بخش وزارت صمت همکاری لازم را انجام نمی‌دهد.

وی ادامه داد: تاکنون چندین جلسه با معاونان و روسای وزارت صمت برگزار  و نیاز خود را به آنها اعلام کرده‌ایم، اما تا به امروز به درخواست ما رسیدگی نشده است.

حسن‌نیا افزود: چند ماه پیش تعدادی نمایندگی  عرضه لاستیک در شرکت‌های حمل و نقلی  تأسیس شد، اما این نمایندگی‌ها  تنها کمتر از ۱۰ درصد از  لاستیک مورد نیاز دراین بخش را تامین کردند.

مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه هم‌اکنون بزرگترین مشکل رانندگان کامیون نبود لاستیک است، افزود: کمبود لوازم یدکی خودرو از جمله روغن و یا سایر قطعات یدکی مورد درخواست رانندگان است، اما به دلیل آنکه استهلاک لاستیک در جاده‌ها بسیار زیاد است، بنابراین ضرورت تامین لاستیک بیش از سایر قطعات است.

حسن‌نیا تصریح کرد: ۳۴۰ هزار کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس در جاده‌های کشور روزانه در حال رفت و آمد هستند، بنابراین اگر مشکلی در این بخش ایجاد شود، بخش حمل و نقل جاده‌ای به طور کامل به خواب خواهد رفت.

مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد حذف واسطه‌ها در شرکت‌های حمل و نقلی گفت: با راه‌اندازی سامانه جدید و رصد  روزانه جابجایی بار کامیون‌ها واسطه‌ها و دلالان از این بخش در حال حذف شدن  هستند.

وی در پایان تأکید کرد: مشکل لاستیک در بخش ناوگان جاده‌ای نسبت به سایر بخش‌ها بسیار حادتر است.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *