خانه / اخبار / کاهش فروش خودروهای دیزلی در اروپا ادامه دارد

کاهش فروش خودروهای دیزلی در اروپا ادامه دارد

مدت زمان زیادی است که اعتماد مصرف‌کنندگان به پیشرانه‌های دیزلی کاهش یافته و این‌بار آمار و ارقام خبر از کاهش استقبال از موتورهای دیزلی می‌دهند. تقاضا برای خرید خودروهای دیزلی در نیمه اول سال ۲۰۱۸ و در قاره اروپا با کاهش چمشگیری روبرو بوده است؛ زیرا دولت‌ها مالیات را افزایش داده و خریداران بدنبال این موضوع، به فکر جایگزینی خودروهای الکتریکی به منظور کاهش آلودگی‌ها هستند و این اتفاق باعث کاهش ارزش خودروهای دیزلی شده است.

در سال ۲۰۱۷ سهم خودروهای دیزلی در اروپا ۴۲٫۵ درصد بود و اکنون سهم این خودروها در سال ۲۰۱۸ به ۳۶٫۵ درصد رسیده است. کاهش ۱۶ درصدی فروش خودروهای دیزلی و فقط فروش ۳٫۱۲ میلیون دستگاه برای انواع دیزلی خودروها در اروپا ناامید کننده است.

کاهش فروش دیزل‌ ها در بریتانیا بسیار قابل توجه بوده است و شاهد کاهش ۳۰ درصدی هستیم. در آلمان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی دنیا بوده و کمپانی‌هایی مانند فولکس‌واگن و BMW در آن فعالیت می‌کنند؛ فروش خودروهای دیزلی از ۴۱٫۳ درصد به ۳۱٫۱ درصد رسیده است.

افت فروش خودروهای دیزلی باعث کاهش فروش سوخت دیزل در اروپا شده است. میزان فروش این سوخت در ماه اوت در مقایسه با ماه قبل به میزان ۱۱۵ هزار بشکه کاهش یافته است. این مسئله منجرب به بالا رفتن قیمت سوخت دیزل در پمپ بنزین‌ها شده است.

نارضایتی مصرف‌کنندگان از خودروهای دیزلی در سال ۲۰۱۵ و با رسوایی بزرگ فولکس‌واگن آغاز شد. در نتیجه این اتفاق تعدادی از تولیدکنندگان از جمله فولکس‌واگن به سراغ توسعه خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی رفتند. علاوه بر این تعدادی از شهرهای اروپا مانند برلین، لندن و پاریس استفاده از خودروهای دیزلی به دلیل آلودگی هوا را ممنوع کردند.

این حرکت عظیم از سال ۱۹۸۰ در اروپا سابقه نداشت و دولت‌ها با وجود کارایی بالای موتورهای دیزلی به منظور کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه‌ای از تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی حمایت کردند.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *