خانه / اخبار / کاهش تعرفه واردات خودرو در چین؛ ارزانی خودرو برای اژدها!

کاهش تعرفه واردات خودرو در چین؛ ارزانی خودرو برای اژدها!

دولت چین اعلام کرده است که مالیات و عوارض واردات خودرو را به میزان قابل توجهی کاهش داده و خودروسازان خارجی می‌توانند برای کسب سود بیشتر در بزرگترین بازار خودروی جهان رقابت کنند. این موضوع بسیار خوب است؛ ولی مشکلاتی وجود دارد! با اجرای این طرح دوستداران محصولات BMW، مرسدس‌بنز و یا لکسوس موفق می‌شوند که خودروی مورد نظر خود را با قیمت کمتری خریداری کنند. این موضوع تاثیر زیادی ندارد؛ زیرا خودروهای وارداتی در بازار چین تنها ۵ درصد سهم دارند.

همچنین قیمت برخی از خودروها تغییر کرده و بازار نسبت به قبل شلوغ‌تر خواهد شد. تویوتا پیش از این اعلام کرده بود که قیمت مدل‌های لکسوس را کاهش خواهد. براساس برآورد گروه Goldman Sachs؛ کاهش تعرفه واردات باعث نزول ۸ درصدی قیمت خودروها می‌شود.

بنابراین شما برای خرید یک لکسوس و یا مرسدس‌بنز مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد؛ اما برای خرید خودروهای دیگر باید چه مبلغی پرداخت کرد؟ در جواب این پرسش باید گفت که تقریبا ۸۰ درصد واردات خودرو در کشور چین به محصولات برتر کمپانی‌های خودروساز اختصاص دارد. به این ترتیب با کاهش تعرفه واردات خودرو، احتمالا حجم واردات افزایش یافته و این موضوع باعث عدم سودآوری خودروهای ارزان قیمت در بازار چین خواهد شد.

گروه GM اعلام کرده است که واردات محصولاتش از ۹٫۳ درصد به ۸٫۶ درصد رسیده و فورد هم مانند GM با کاهش واردات مواجه شده و سهم آنها به ۸٫۹ درصد رسیده است. بنابراین کاهش مالیت واردات خودرو در چین برای خودروسازان هم ترسناک بوده و هم سودآور است ؛ اما باید منتظر آینده بود تا با قیمت جدید محصولات خودروسازان در بازار چین آشنا شویم!

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *