خانه / مشاور / اطلاعات خودرو / کانسپت نیسان GT-R 2001؛ دورنمایی از آینده !

کانسپت نیسان GT-R 2001؛ دورنمایی از آینده !

در سال ۲۰۰۱ کمپانی نیسان با همکاری ایتالدیزان یک کانسپت دیدنی و جذاب را از مدل GT-R محصولات خود معرفی کرد. کانسپت مذکور بازگشتی به ریشههای کمپانی نیسان؛ از جمله مدل R35 بود.

نیسان GT-R یکی از قدیمیترین خودروهای نیسان با عملکردی قابل توجه بوده و نیسان نسل فعلی آن را یک دهه به تولید رسانده است. در سال۲۰۰۱ کانسپت GT-R معرفی شد و با گذشت زمان ما متوجه شدیم که کانسپت نیسان GT-R در سال ۲۰۰۱ را باید سیگنال گودزیلا نیسان در قرن ۲۱ دانست؛ زیرا از آن خودرو الگو برداری‌های فراوانی صورت گرفته است. نیسان کانسپت ۲۰۰۱ مدلGT-R  خود را یک Skyline دانست و در سال ۲۰۰۷ برای تولید نسل جدید GT-R تلاش فراوانی کرده و روندی رو به رشد را طی کرد.

کانسپت مذکور بسیار شیک و امروزی بوده و مشخصات نزدیکی با مدل R35 دارد. این کانسپت در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شد و به غیر از چهره و طراحی جذابش چیزی برای گفتن نداشت. در واقع نیسان درباره پیشرانه و عملکرد آن سخنی نگفت و تنها دورنمایی از طراحی GT-R را برای نسل‌های آینده نمایش داد.

اکنون کانسپت مذکور را Skyline GT-R Proto نامیده و هنوز هم پس از ۱۷سال شاهد یک بدنه زیبا و جذاب هستیم و باید اعتراف کرد که این خودرو در مقایسه با محصولات امروز و موجود در بازار جهانی چیزی کم ندارد. البته لازم به یادآوری است که در پلی استیشن ۲ و در بازی Gran Turismo 4 تعداد زیادی از انواع مختلف GT-R موجود بود!

محیط بیرونی این کانسپت بسیار زیبا بود؛ اما در مقابل آن شاهد عدم تناسب میان طراحی بیرونی و محیط داخلی آن بودیم. در محیط داخلی از یک رویکگرد مینیمالیستی استفاده شده و کنسول مرکزی آن شبیه به مک لارن های امروزی است.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *