خانه / اخبار / کامیون فوق‌العاده ولوو برای آینده با موتور جت !

کامیون فوق‌العاده ولوو برای آینده با موتور جت !

به عنوان یک نویسنده وقتی که به یک کامیون کمپرسی و در حین کار نگاه می‌اندازم؛ بلافاصله یاد یک کودک کوچک می‌افتم که در گودالی با ماسه‌ها بازی کرده و با خودروهای اسبا‌ بازی خود مشغول حمل‌و‌نقل شن‌ها است. اما ولوو همه چیز را تغییر داد و با کمک Artyom Trofimenko یک کامیون هیجان‌انگیز را ساخته و تصورات ما را به هم ریخته است. این خودرو طراحی و ظاهری عجیب داشته و یکی از تخیلی‌ترین کامیون‌های ولوو به نام R300E است.

این کامیون به عنوان بزرگترین کامیون کمپرسی ولوو در سری Volvo Trucks معرفی شده و قادر به حمل ۳۰۰ تن بار است. R300E دارای یک موتور توربین ژنراتوری از نوع GEALX بوده و باید توجه داشت که این پیشرانه در مدلی قدرتمندتر در مدل‌های آینده هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این پیشرانه در R300E حدود ۱۴۲ هزار نیوتن‌متر نیروی رانشی ایجاد می‌کند!

کامین های سنگینی مانند R300E به طور کلی در عملیات استخراج معادن و سنگ‌های معدنی مورد استفاده قرار گرفته و از آنها برای حمل بار از گودال‌های معدنی استفاده می‌شود. به همین دلیل باید توجه داشت که این خودروهای سنگین در طول فعالیت دراز مدت خود؛ استرس فراوانی را تحمل می‌کنند. بنابراین طراحی R300E همه چیز را در نظر گرفته و برای راننده یک محیط کوچک ایجاد شده است. برای دسترسی به این محیط باید از یک نردبان بالا رفت و تنها یک شیشه مشبک از شما محافظت خواهد کرد. مخازن استوانه‌ای عظیمی در هر دو طرف R300E قرار گرفته و با استفاده از آنها مقدار قابل توجهی سوخت حمل می‌شود و باید به این نکته توجه داشت که یک وسیله نقلیه عظیم مانند R300E احتیاج به سوخت زیادی دارد.

Trofimenko تنها در طول یک هفته به طرح R300E  رسیده و به دنبال بهبود آن است؛ اما با این وجود توسعه کوتاه مدت این خودروی عظیم منجرب به انتشار رندرهایی چشمگیری شده است.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *