خانه / اخبار / هوندا شریک تجاری جنرال‌موتورز شد

هوندا شریک تجاری جنرال‌موتورز شد

مشارکت خودروسازان بزرگ جهان برای ساخت خودروهای الکتریکی و خودمختار، گامی مهم و بزرگ است. به تازگی خبر رسیده است که دو کمپانی جنرال‌موتورز و کرایسیس اتوماسیون برای توسعه و گسترش تکنولوژی خودروهای خودران خود؛ با کمپانی هوندا همکاری خواهند کرد. به این ترتیب و با توجه به مقدار سرمایه‌گذاری تمام طرفین؛ میلیاردها دلار جابجا شده و یک فرایند فوق‌العاده را شاهد هستیم.

کمپانی هوندا در طول ۱۲ سال آینده بیش از ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و سرمایه برند کروز از ۷۵۰ میلیون دلار به ۲٫۷۵ میلیارد دلار خواهد رسد. تزریق این حجم بالا از نقدینگی برای اتوماسیون و ساخت خودروهای اختصاصی آنها بسیار مهم بوده و با سرمایه‌گذاری سایر طرفین، باید گفت که اکنون برند کروز ۱۴٫۶ میلیارد دلار ارزش دارد.

اتوماسیون به تازگی و از سال ۲۰۱۳ با هدف تولید و توسعه خودروهای خودمختار در کالیفرنیا متولد شد. در سال ۲۰۱۶ کمپانی بزرگ جنرال‌موتورز مقدار نامعلومی از سهام آن را خریداری کرد. البته شایعاتی مبنی بر پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار برای شراکت جنرال‌موتورز در اتوماسیون وجود دارد؛ به عبارتی دیگر باید جنرال‌موتورز را از هم اکنون یکی از رهبران خودروهای خودمختار بدانیم.

در همین رابطه، مری بارا به عنوان مدیر عامل جنرال‌موتورز گفته است: « این یک گام منطقی از طرف جنرال‌موتورز بوده و ارتباط با هوندا و مشارکت با آنها باعث تولید خودروهای الکتریکی بهتر و هماهنگ‌تری در مجموعه جدید برند کروز خواهد شد. ما با هم می‌توانیم کروز را با بهترین طراحی، مهندسی، کیفیت تولید و… در دسترس جهانیان قرار داده و به عنوان رهبر تکنولوژی خودروهای خودمختار راه را برای حرکت خودروهای مذکور در مقیاس جهانی هموار کنیم.»

حرکت رو به جلو در بخش فناوری خودروهای خودران تنها از طریق همکاری‌های استراتژیک اتفاق می‌افتد. در ماه فرویه هئیت مدیره کمپانی چینی جیلی پیش‌بینی کرده است که برای زنده ماندن باید نظر دو یا سه تولید کننده دیگر را جلب کرده و به این ترتیب به نیازها پاسخ داد!

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *