خانه / اخبار / فریب طراحان بریتانیا توسط خودروسازان چینی !

فریب طراحان بریتانیا توسط خودروسازان چینی !

کمپانی‌های خودروسازی کشور چین با جاه‌طلبی‌های جهانی خود برخی از نام‌های برجسته طراحی خودرو در بریتانیا را استخدام می‌کنند.

کمپانی جیلی در روز جمعه و با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جیلی اتومبیل به عنوان مالک بخش سواری‌های گروه خودروسازی ولوو؛ وین برگرز را به عنوان طراح جدید خود استخدام خواهد کرد. برگرز پیش از این در مرکز کامن کولنتر انگلستان بوده و از جمله طراحان بنام محصولات کمپانی جگوار و استون‌مارتین است.

جیلی اولین خودروساز چینی نیست که از توانایی‌های طراحان خودروی بریتانیایی استفاده می‌کند. گروه خودروسازی فاو چین، رد فلاگ را که پیش از این به طراحی خودروهای لیموزین مشغول بود؛ استخدام کرده و گیلز تیلور را به عنوان رئیس گروه طراحی خودروهای خود برگزیده است.

به هر حال استدیو طراحی جیلی در بریتانیا در عرض پنج سال آینده؛ بیش از ۱۰۰ طرح و ایده متفاوت خواهد داشت که از آنها برای ساخت خودروهای پروتون و لوتوس استفاده می‌شود. جالب است که بدانید در حال حاضر لی‌شفو به عنوان یک میلیاردر چینی و صاحب اصلی برند چینی جیلی؛ جزء یکی از بزرگترین سهامداران مرسدس‌بنز از گروه صنعتی دایملر آلمان است.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *