خانه / اخبار / ترامپ و رد درخواست خودرویی اروپایی‌ها !

ترامپ و رد درخواست خودرویی اروپایی‌ها !

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست اتحادیه اروپا برای لغو دوجانبه تعرفه‌های خودرو میان واشنگتن و بروکسل را رد کرده است.ترامپ با این توجیه که مشتریان اروپایی معمولا عادت به خرید خودروهای تولید همین قاره را دارند تاکید کرده است که این پیشنهاد به اندازه کافی مناسب نیست.

به گزارش “موتوربان” و به نقل از دنیای اقتصاد، ساعاتی قبل از این اظهار‌نظر ترامپ کمیسیونر تجاری پارلمان اروپا در کمیسیون تجاری از آمادگی اروپا برای به صفر رساندن تعرفه‌های خود بر خودرو در قبال انجام اقدام مشابه از سوی آمریکا خبر داد.

هم‌اکنون آمریکا تعرفه‌های ۲۵ درصدی را بر کامیون‌های سبک و پیک‌آپ و نیز تعرفه‌ ۵/ ۲ درصدی را بر خودروهای سبک اعمال کرده است. این در حالی است که اتحادیه اروپا تعرفه ۱۰ درصدی را برای همه خودروهای وارداتی در نظر گرفته‌است.ماه گذشته و همزمان با دیدار ترامپ و ژان کلود یانکر، رئیس کمیسیون اروپا ارزش سهام شرکت‌های خودروسازی اروپایی افزایش یافت و دو طرف توافق کردند در راستای حذف تمامی تعرفه‌های خودرویی تلاش کنند.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *