خانه / اخبار / تحریم خودروسازی ایران، ژاپنی‌ها را نگران کرد

تحریم خودروسازی ایران، ژاپنی‌ها را نگران کرد

با آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران صنعت خودروسازی در مرکز توجه قرار گرفته چرا که بخش عمده ای از این تحریم ها متوجه این صنعت استراتژیک در کشور می شود.

به گزارش “موتوربان” و به نقل از خودروکار، تحریم های وضع شده علیه ایران میتواند یک ضربه منفی به صنعت خودروسازی ژاپن باشد چرا که بحث واردات خودرو به ایران دستخوش تغییرات مختلفی خواهد شد. طبق اعلام انجمن خودروسازان ژاپن سالانه ۲۰ هزار دستگاه خودرو از این کشور وارد ایران می‌شود که با وضع تحریم های جدید احتمال از بین رفتن این آمار وجود دارد.

در همین راستا برخی شرکت های ژاپنی دفاتر نمایندگی رسمی در ایران دارند که از جمله آنها میتوان به میتسوبیشی و تویوتا اشاره داشت. ایران نسبت به امارات متحده عربی که سالانه ۱۲۵ هزار خودرو از ژاپن وارد میکند، مشتری کوچکتری است اما کم شدن واردات ایران در هر سطحی به ضرر ژاپن است.

صادرات محصولات آهنی و آلیاژی به ایران از سمت ژاپن در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۲۵ هزار تن بوده است ولی واردات از سمت ایران به ژاپن در حد ۰.۱ درصد بوده که از این لحاظ خطری صنایع فلزی ژاپن را خیلی تهدید نمی کند.

در این باره، هیروشیج سکو وزیر صنعت و تجارت ژاپن پس از برگزاری جلسه با کابینه دولت در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که در حال حاضر دولت ژاپن در حال بررسی تهدیدهای است که تحریم های آمریکا علیه ایران می تواند برای این کشور ایجاد کند.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

یک نظر

  1. ژاپن و این کارا… ژاپن بیا اینجا خخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *