خانه / اخبار / از اتوبوس‌های برقی تهران چه‌خبر ؟

از اتوبوس‌های برقی تهران چه‌خبر ؟

عضو شورای شهر تهران گفت: ۵۵ دستگاه اتوبوس برقی علی رغم نداشتن نقص فنی بیش از یک سال است که در محوطه پایانه اتوبوسرانی پارک شده‌اند.

به گزارش “موتوربان” و به نقل از باشگاه خبرنگران جوان، افشین‌ حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران درهشتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در تذکر پیش از دستور خود نسبت به فعالیت‌ ۸ دستگاه‌ اتوبوس‌ برقی از میان‌ ۶۳ دستگاه‌ به شهردار تهران تذکر داد.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه حمل و نقل عمومی یکی از مهمترین‌ دغدغه‌ها و اولویت‌های مدیریت شهری است، گفت: مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات شهرداری امری ضروری است‌.

وی با اشاره به بازدید‌ سرزده‌ همکاران خود از پایانه‌ اتوبوس‌های برقی گفت: در این بازدید‌ شاهد کمبود وسایل حمل و نقل عمومی و فرسوده‌ بودن ناوگان‌ اتوبوسرانی تهران از تعداد ۶۳ دستگاه اتوبوس‌ برقی بودیم که تنها ۸ دستگاه‌ آن فعال بود.

حبیب‌زاده با بیان اینکه ۵۵ دستگاه اتوبوس علی‌ رغم نداشتن نقص فنی بیش از یک سال است که در محوطه پایانه پارک شده‌اند، گفت: از آن‌ها هیچ استفاده‌ای نمی‌شود و دلیل آن فقدان ظرفیت‌ برق موجود عنوان می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته برای خرید اتوبوس‌های برقی، گفت: با توجه به اینکه جهت تهیه این نوع اتوبوس‌ها هزینه زیادی شده و تعداد بسیاری نیروی انسانی در جهت استفاده از آن‌ها آموزش‌های تخصصی‌ دیده‌اند، لازم است به این موضوع توجه شود و ظرفیت‌های لازم برای استفاده از این اتوبوس‌ها مورد توجه قرار گیرد.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *