خانه / اخبار / آسیب خودروسازان به اعتماد عمومی !

آسیب خودروسازان به اعتماد عمومی !

یک روانشناس اجتماعی با اشاره به اینکه برخوردهای مسئولین با مخلان اقتصادی کشور باید برای مردم اعتمادساز باشد،‌ گفت: مشکلات ثبت‌نام اخیر خودروسازان آسیب به اعتماد مردم را به همراه دار.

به گزارش “موتوربان” و به نقل از فارس، محمدرضا ایمانی  در ارتباط با برگزاری دادگاه مخلان اقتصادی اظهار داشت: در حال حاضر اطلاع‌رسانی در زمینه برخورد با اخلال‌گران بازار سکه و ارز یا به طور کلی مخلان اقتصادی به درستی انجام نمی‌گیرد و از طرفی برخی رفتارها با تأخیر بوده و این مسئله ارتباط مستقیم با اعتماد عمومی مردم دارد، بنابر این علاوه بر توجه به این دو مسئله باید پایش و ارزیابی نظر و دیدگاه مردم وجود داشته باشد تا اقدام و اطلاع‌رسانی به موقع انجام داد.

ایمانی به پرونده ۳ هزار میلیاردی فساد اقتصادی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی چندی پیش اعلام کرد که این پرونده برخورد لازم با آن صورت گرفت و تمام پول به بیت‌المال بازگشت در حالی که اگر اطلاع‌رسانی در زمان خودش به خوبی انجام می‌گرفت قطعاً اعتماد مردم بیشتر می‌شد.

وی گفت:‌ در حال حاضر اعتماد مردم دچار آسیب شده و در کنار آن رضایت معیشتی و اقتصادی وجود دارد برخوردهای مسئولین گاهی اطمینان‌ساز نیست به طور مثال پروژه‌‌ای که خودروهایی که در آذربایجان شرقی دپو شده بودند اقدام وزیر صنعت و تجارت می‌توانست بهتر و پخته‌تر باشد.

وی افزود: در زمینه ثبت‌نام خودروهای داخلی نیز به دلیل مشکلاتی که ایجاد شده آسیب به اعتماد مردم را می‌تواند ایجاد کند و در واقع بر اساس بررسی‌های جامعه‌شناسی و روانشناسی مردم واکنش مثبتی به این قضیه ندارند.بنابر این کلاً بازدید و زیر صنعت از خودروهای دپو شده در آذربایجان شرقی رویکرد مثبتی ایجاد نکرد.

این روانشناس اجتماعی تأکید کرد: از طرفی دادگاه‌های تشکیل‌شده نیز باید کنترل لازم جهت پخش تصاویر آن انجام گیرد تا صیانت از آرامش مردم را شاهد باشیم اینکه متهمی در دادگاه می‌خندد و یا رفتار بی‌ادبانه‌ای از خود نشان می‌دهد می‌تواند به معنای تمسخر دستگاه قضایی باشد که متأسفانه مردم واکنش درستی نشان نمی‌دهند بنابر این ثبت تصاویر و انتشار آن در خروجی رسانه‌ها باید به نحو مناسب‌تری انجام گیرد.

درباره‌ی امین نقی زاده

گاهی باید خطر کرد و از جایی که هدف نداره خارج شد! من هم خارج شدم تا به هدفم برسم و ثابت کنم که اگه بخوام به هرچیزی که می‌خوام می‌رسم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *